Конструкции Балони
499
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-499,bridge-core-1.0.6,cookies-not-set,qode-news-2.0.2,qode-quick-links-2.0,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

Конструкции Балони

Category
Конструкции

Оваа категорија на конструкции се однесува на пневматски балони и балони со носечка конструкција. Карактеристични се по сводот којшто e формиран од полуцилиндричниот модел на хала погодна за спортски објекти. Носечката коонструкција може да биде дрвен или челична конструкција, а додека мембраната се користи како покривен материјал.