Услуги
223
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-223,bridge-core-1.0.6,cookies-not-set,qode-news-2.0.2,qode-quick-links-2.0,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode-title-hidden,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

Услуги

Проект Менаџмент на

мембрани

Мембранинг  неколку години го работи целиот проект менаџмент на мембранските конструкции.

Проектирање на

мембрани

Инспирирани од „формата ја следи функцијата“ и обратно, Мембранинг посветува особено внимание на дизајнот.

Изведба на

мембрани

Мембранинг ја извршува целосната изведба на мембранската и главната челична контрукција.

Производство на

мембрани

Материјалите кои се користат се од производителот Sattler, како лидер во текстилната индустрија на европско ниво.

Проектирање на

конструкции

Мембранинг има долгогодишно искуство во проектирање на челични, бетонски, мембрански конструкции, геотехника.

Надзор на

конструкции

Мембранинг има долгогодишно искуство како надзор на челични, бетонски, мембрански конструкции, геотехника.